led.jpg

מהו גוף התאורה הנכון לחדר האמבטיה?

בחדרי אמבטיה מומלץ לשלב גופים חלביים, אשר מפיצים את האור באופן אחיד ברחבי החדר. שימוש בגווני תאורה שונים מספק תחושת עומק ואווירה. כך למשל, תאורה לבנה תעניק תחושת גודל ומרחב ואילו תאורה צהובה תשלב את הממד הרומנטי והאינטימי, על פי אופיו של חדר האמבטיה.
אם בחדר האמבטיה יש ריצוף וחיפויים כהים, יש להאיר אותם בתאורה חזקה יותר מאמבטיה בעלת חיפויים בהירים. ככלל אצבע, מומלץ להאיר אריחים כהים בתאורה צהובה משום שזאת מבליטה באופן נאמן יותר את הגוונים שלהם.
שילוב ספוטים עם נורות לד בארונות אמבטיה עליונים מוסיף תחושות יוקרה ומאפשר להדליק אור קטן וחסכוני לאורך הלילה.
מעל מראת האיפור מומלץ למקם גוף צמוד קיר בעל תאורה הלוגנית המספקת הפרדת צבעים טובה ומדמה את צבע האיפור כפי שיראה באור יום.
שימוש בגופי תאורה לא קונבנציונאליים לחדר האמבט, ובתנאי שיעמדו בתקינה, יכולים להוסיף הומור, אופי רומנטי ובעיקר אווירה ייחודית לשהות בחדרים אלה.
ולכן, מעבר לתאורה הטכנית כדאי לחשוב ולתכנן מבעוד מועד כיצד תרצו להפוך את חדר האמבטיה שלכם למעניין יותר.

בטיחות בתאורה לחדרי אמבטיה

השיקול הבטיחותי קודם לכל דבר אחר בבחירת גופי תאורה לחדר האמבטיה. המפגש בין חשמל למים הוא מסוכן, ולכן גופי תאורה לחדרי אמבטיה מתוכננים ומיוצרים תחת תקנים מחמירים. אטימותם של גופי תאורה למים ולאדים מעוגנת על פי תקן בינלאומי באותיות IP ובשתי ספרות עוקבות. בדקו את רמת האטימות הדרושה לכם על פי מיקום הגוף בחדר האמבטיה ומידת חשיפתו לזרם מים ישיר ולאדים.
דוגמאות לרמת אטימות:
IP40 - מוגן אדים.
IP44 - מוגן לטיפטוף מכל כיוון.
IP65 - מוגן להתזת סילוני מים.

מאת: מחסני תאורה

טיפים חשובים לבחירת תאורה לגינה

 • בתאורת רקע, מומלץ להציב את גופי התאורה כך שיאירו מלמטה כלפי מעלה, כדי שהאור העודף יתפזר בחושך ולא על גבי האדמה או פריטים אחרים. בנוסף, יש להשתדל שמקור האור יהיה נסתר או מכוסה.

 • ככל שהפריטים המוארים רחוקים יותר מאתנו, כך יש להאיר אותם בעוצמה חזקה יותר, שכן אנו רואים אותם בגלל העובדה שהאור חוזר מהכיוון שלהם.

 • לפריטים בעלי שטח רחב, מומלץ להשתמש במספר מוקדים בעלי עוצמה בינונית ולא במוקד אחד בעל עוצמה חזקה, כדי ליצור פיזור רך ואחיד של האור ולצמצם הצללות.

 • בבחירת גוף תאורה יש להתחשב גם בשימושים שיהיו בסביבתו במשך היום: משחקים, עבודה, הליכה, נסיעה - כדי למנוע פגיעה באנשים או בגוף התאורה.

 • אם מאירים עצים גבוהים (12-8 מטר), מומלץ לשלב בין תאורה צרה לאורך הגזע לתאורה רחבה שתורכב בחלק העליון ותאיר בצורה חזקה ורחבה את הצמרת.

 • תאורה שימושית סביבתית תמוקם בדרך כלל על גבי קורות או קירות מעל גובה הראש. בשימוש בגוף תאורה על גבי עמודים ומעקה מומלץ להשתמש בגוף תאורה בעל כיסוי אופל מט ונורות צהובות כדי לקבל מקור אור גדול ורך. מומלץ גם להשתמש במספר גופים כדי למנוע הצללות.

 • תאורת התמצאות תורכב סמוך מאוד לאזור אותו רוצים להאיר בקרבת הרצפה, הכניסה, או על גבי קיר או עמוד.

 • באזורים בהם התאורה בשימוש רב או שהגישה אליהם לא נוחה, מומלץ במיוחד להשתמש בנורות חסכוניות כדי שלא נצטרך להתעסק עם החלפתן בתדירות גבוהה.

 • באזורים מליחים או כאשר מתוכנן שימוש בדשנים כימיקלים מומלץ לא להשתמש בגופים מתכתיים שעלולים להיהרס, ולהעדיף חומרים כמו פלסטיק או פולי קרבונט.

 • יש לקחת בחשבון שלגופי תאורה שעובדים עם מתח 220w יש לבנות תשתית מתאימה, הכוללת צינורות בעומק של כ־90 ס"מ בתוך האדמה. צינור חשוף חייב להיות מוגן בכיסוי קשיח.

 • גופי תאורה שעובדים במתח נמוך (12v) בטיחותיים למגע אפילו בידיים חשופות.

 • בעת תכנון התאורה כדאי לאפשר הדלקה נפרדת של אזורים שונים כדי לקבל שליטה מלאה על התאורה והאווירה.

 • בתאורת רקע יש לקחת בחשבון גם את גודל הצמחים בשנים הבאות ולהשתדל לתכנן פתרון גם לטווח הארוך.

 • בתאורה לבנה נשתמש להארה חזקה ומבליטה של אזורים שפחות בשימוש, בהם נרצה לראות בבירור הפרדה בין השטח לבין תנועה לא רצויה.

 • מאת: מחסני תאורה

   מדריך התקנת מאוורר תקרה

 1. יש לנתק את זרם החשמל בלוח הראשי והמפסק לפני ההתקנה.

 2. גובה מישור הלהבים לאחר ההתקנה לא יהיה נמוך מ-2.3 מ'.

 3. אין להתיז מים או כל חומר ניקוי אחר על המאוורר.

 4. בעת ניקוי/החלפת נורה/שינוי מצב קיץ/חורף יש להמתין לעצירה מוחלטת של המאוורר ולהתקררות 5 דק'.

 5. יש להרחיק מהישג ידם של ילדים, בע"ח ,דלתות וארונות.

 6. יש להשתמש בחוטי חשמל 3X1.5mn ובדיבלים וברגים המסוגלים לשאת 45 ק"ג.

 7. חובה לחבר את 2 חוטי ההארקה לבסיס המאוורר/מהדקים.